logo

Copyright ©2018 Labser

Labser
Geç

Gaz Kromatografisinde otomatik enjeksiyonla sağlanan faydalar

Gaz Kromatografisinde otomatik enjeksiyonla sağlanan faydalar

Manuel şırınga enjeksiyonu, dünya çapında laboratuvarlarda kabul edilen en popüler gaz kromatografi numune enjeksiyon uygulamasıdır. Bu seçimin bariz nedeni, şırıngaların rahatlığı ve düşük fiyatıdır. Ancak, aklınızda bulundurun. Üstelik, μl aralığında hacmi kullanmak daha da zordur.

Bugün, birkaç analitik cihaz otomasyon özellikleri sunar, ancak gaz kromatografisinde sunulan faydalar özel olarak anılmayı hak eder. Otomatik enjeksiyonun avantajları bu makalede sunulmuştur.

             1. Enjeksiyon Hacimlerinin Tekrarlanabilirliği

Otomatik Numune Alma Cihazı, enjekte edilen numune hacimlerinin en yüksek düzeyde tekrarlanabilirliğine izin verir. Gerekli yazılım, sistem yazılımı üzerinden önceden programlanabilir ve insan hatalarından ve önyargılarından kurtulma özgürlüğü sunar.

2. Enjeksiyonları Tekrarla

Analiz gereksinimlerine göre tekrar enjeksiyon sayısına önceden karar verilebilir. Yazılım, enjeksiyonları ayarlanan programa göre tekrarlar ve enjeksiyon sayısı üzerinde sayım kaybı çok azdır.

3.Flakon Seçimi

Otomatik numune alma tepsisi numaralandırılmış birkaç yuvaya sahiptir. Otomatik numune alma cihazı şişeleri programlanmış bir dizide seçer ve tekrarlanan enjeksiyonların sayısı da dahil olmak üzere enjeksiyonlar uygun şekilde yapılır. Numune enjeksiyon sırası önceden programlanmıştır ancak öncelikli numuneleri almak için seçenekler mevcuttur

4.Yıkama Çevrimleri

Analiz edilen önceki örneklerden şırınga kontaminasyonunu önlemek önemlidir. Yıkama işlemlerinin sayısı ve dizileri analiz gereksinimlerini karşılayacak şekilde programlanabilir.

5.Standartların Enjeksiyonu

Örnek enjeksiyonları arasında yapılan standart enjeksiyonlar, sistemin özelliklerine göre performans göstermesini sağlamak için önemlidir. Yazılım, örnek enjeksiyon çalışmaları arasında standart enjeksiyon dizisinin programlanmasına yardımcı olur

6.Numune Sayısı

Otomatik Numune Alma Cihazı, her sekansta çok sayıda numune flakonu barındırma kapasitesine sahiptir, bu nedenle çalışma başlangıcında ayarlanabilen bir program aracılığıyla aynı analiz koşullarını gerektiren birkaç numuneyi çalıştırmak çok uygundur.

7.zaman tasarrufu

Örnekleri ve standartları yükledikten ve analiz dizisinin kurulumunu yaptıktan sonra diğer laboratuar görevlerini yerine getirmekte özgürsünüz. Bir gecede bile katılımsız çalışma ayarlanabilir ve bu laboratuvar üretkenliğinde birkaç kat artışa neden olur.

 

Makalede sunulan faydalar sizi otomatik analizden elde edilebilecek avantajlar konusunda ikna edecektir. Rafinerilerde, ilaç ve gıda endüstrisi endüstrisindeki ve ticari ürün test laboratuvarlarındaki yüzlerce numunenin otomatik numune girişi olmadan analiz edilmesini hayal etmek zor. GC analizinde otomatik enjeksiyon, üretim işlemlerinde hızlı düzeltici kararlar almanıza ve laboratuvar veriminizi artırmanıza yardımcı olabilecek büyük bir zaman tasarrufu sağlar.