logo

Copyright ©2018 Labser

Labser
Geç

Vortex karıştırıcı nedir ve işlevleri nelerdir?

Vortex karıştırıcı nedir ve işlevleri nelerdir?

Bir laboratuvar, birçok farklı cihaz türünden oluşur ve bunlardan biri farklı uygulamalara sahip olmasını bekler.

Vortex karıştırıcısı, biyoloji bilimi laboratuvarı gibi bir laboratuvarda yaygın olarak bulunan bir cihazdır.

Hücre kültürü ve mikrobiyoloji laboratuvarları genellikle hücreleri askıya alma gereksinimine sahiptir ve bir vorteks karıştırıcısının kullanışlı olduğu yerdir.

Bir vorteks karıştırıcısı ayrıca bir tahlilin reaktiflerini karıştırmak veya deneysel bir numuneyi ve bir seyrelticiyi karıştırmak için de kullanılabilir. Bu tür gereksinimler genellikle biyokimyasal veya analitik bir laboratuvarda bulunur.

Bir Vortex Mikserin temel amacı, küçük sıvı şişeleri karıştırmaktır. Dikey yönlendirilmiş ve ayrıca hafifçe merkeze monte edilmiş bir lastik parçaya tutturulmuş tahrik şaftı olan bir elektrik motoruna sahip oldukça basit bir cihazdır.

Çalışma şekli, motorun kauçuk parçayı üstte dairesel hareketlerle sürmesidir. Bu nedenle, bir test tüpü lastik parçaya yerleştirilirse, test tüpü de dönecek ve bu nedenle test tüpünün içeriği de dönecektir.

Diğer yaygın laboratuar cihazlarında olduğu gibi, hız seçenekleri de var. Hızı ayarlayabilirsiniz ve diğer birkaç ayar sürekli çalışmak veya sadece lastik parçaya basınç uygulandığında çalışmak ister.

Bu cihaz , 1960'larda Bilimsel Endüstriler için çalışırken Kraft Brothers'ın icadıydı.