logo

Copyright ©2018 Labser

Labser
Geç

ICP VE AAS CİHAZLARI BAKIM / KALİBRASYON / VALİDASYON

ICP VE AAS CİHAZLARI BAKIM / KALİBRASYON / VALİDASYON

Laboratuvarınızda kullandığınız cihazların bakım,kalibrasyon ve validasyon hizmetleri,kalite güvencesinin önemli bir parçasıdır. Aletler tarafından sağlanan ölçümlerin veya okumaların standartlara göre hem doğru hem de izlenebilir olmasını sağlamak için test ekipmanı kalibrasyonu düzenli olarak yapılmalıdır.

Yapılan düzenli bakımlar sadece yüksek doğruluk sağlamakla kalmaz, aynı zamanda test ekipmanlarının ömrü üzerinde de güçlü bir etkiye sahip olur.

 

High-Tech cihaz grubundan ICP,ICP-MS VE AAS de belirli periyotlarla düzenli bakımı yapılması şart olan test cihazlarındandır. Bu sayede yüksek performansları daima korunabilir, laboratuvar çalışmalarından daha verimli sonuçlar alınabilir.

 

- Bu cihazların periyodik bakımlarının yapılmasının, sadece meydana gelebilecek arıza oranını düşürmesi dışında göz ardı edilen birçok faydayı beraberinde getirir.

- Cihazların periyodik bakımının yapılmaması nedeniyle arızalanma veya yanlış değerlendirme riski yüksek olmaktadır.

- Periyodik bakımlar sayesinde; cihazlardan istenen performansın alınması, bakım sırasında kullanıma bağlı hataların fark edilip kullanıcıların kullanım konusunda eğitilmesi ve önlemlerin alınması mümkün olacaktır.

- Bakım sırasında uygun olmayan sarf malzeme kullanımının tespit edilip ilgili kişilerin bilgilendirilmesi ve cihaz performansını düşüren durumların ortadan kaldırılması sağlayacaktır.

- Cihazların kullanım ömrünü uzatmak için periyodik bakımlarını ihmal etmemek gerekmektedir.

- Servis anlaşmaları yapılan yatırımın bir koruması olarak algılanmalıdır ve kullanım maliyetini düşürmek için oldukça önemli bir işlemdir.

- Koruyucu bakım uygulanan cihazlarda, arıza sıklığının  azaldığı net olarak görülmüştür.

 

Bizde ‘Labser’ olarak,başta PerkinElmer olmak üzere tüm marka  ICP, ICP MS ve AAS cihazlarınızın uygun standartlar altında, eğitimli ve uzman mühendislerimiz tarafından Bakım / Onarım / Kalibrasyon / Validasyon işlemlerini gerçekleştiriyoruz.Öncelikle cihazlarınızın yazılımsal ve donanımsal tüm eksiklikleri tespit edilip uygun görülen işlem yapılır ve işlem sonrasında yeterlilik testleri uygulanıp sonuçlar ile birlikte bir dosya düzenlenip size teslim edilir.

 

Sizde bu hizmetten yararlanmak isterseniz,bizlerle iletişime geçebilir soru ve taleplerinizi iletebilirsiniz.